daisynathalie02 daisynathalie02
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Ness buys 22oz. Of bananas for $2.86. What was the cost per ounce of the bananas?

Respuesta :

maisyurbano05
maisyurbano05 maisyurbano05
  • 10-12-2020

Answer:

0.13 per ounce

Step-by-step explanation:

divide 22 from 2.86

Answer Link

Otras preguntas

how can a prediction form into a hypothesis
Conflicts happen in all careers. What can help to reduce the damage that a conflict can cause on a project or I a team?A. Relationship buildingB. Open communica
whats 6/2 i have the math homework and it says that.
Which statement describes how the types of radiation in the electromagnetic spectrum are different? They have different amplitudes. They have different waveleng
What is 2x - y = 8 in y=Mx+b form
why did they implement the 6 point ID system?​
Question 8 of 10 Who came first in the history of bluegrass? A. Alison Krauss O OC. Bill Monroe OD. Bill Keith B. Bela Fleck
name of acid present in vegetale​
Wanna help? I will give you 20 points if you help me out. Also, the winner gets brainliest!
SOMEONE ANSWER CORRECTLY PLEASEE !!!!!!!!!!!!!!