londonck08
londonck08
10-12-2020
Mathematics
contestada
help me with this. i am not smart ..
Respuesta :
savannahbrown89
savannahbrown89
10-12-2020
I’m not that smart... but let me use first as example.. 240 divided by 4
Answer Link
lisa8888999999
lisa8888999999
10-12-2020
Answer:
16. 1.7
Step-by-step explanation:
Divide price by quantity
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
) A robot vacuum cleans a dirty floor using multiple passes. During each pass, 25% of the dirt is removed. If the floor initially has 430.0 ml of dirt, how much
Weaknesses refer to core competencies that give the firm an advantage in meeting the needs of its target markets. A. True B. False
The crude tools found during the _________ phase of the Paleolithic period were not considered art and were intended for practical purposes like hunting.a.Lower
What is an advantage of using a primary source document? a. It can be constructed without context.b. It offers multiple perspectives on a topic.c. It establishe
The formula for EVA resembles that of ___________. A. residual income. B. return on investment. C. market value added. D. shareholder value added.
Out of 55 teenagers enrolled in dance classes, 30 teenagers take either hip hop or jazz classes. There are 13 teenagers who take hip hop classes and 24 teenager
A golf ball is hit so that it travels a horizontal distance of 380 feet and reaches a maximum height of 180 feet. Determine a quadratic equation that models the
A solution is 1.1×10−2 M in Ba2 and 2.0×10−2 M in Ca2 . Consider that Ksp(BaSO4)=1.07×10−10 and Ksp(CaSO4)=7.10×10−5 . What minimum concentration of Na2SO4 will
Sperm and eggs are produced through which process? 1) meiosis 2) mitosis 3) transcription 4) translation 5) gene expression
What is the derivative of the function f(x)=ln(x+lnx)? 1) (1)/(x(x+lnx)) 2) (x)/(x+lnx) 3) (1)/(x+lnx)(1+(1)/(x)) 4) Cannot be determined