mudders mudders
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate: 5 bags of Hot Cheetos cost $4.32.

Respuesta :

laurenalexa34 laurenalexa34
  • 11-12-2020
$.86 (or more specifically .864)
basically just divide 4.32 by 5 :)
Answer Link

Otras preguntas

A family made three trips to the grocery store in one month. What was the total amount of money spent on groceries for the month?
3. Mohandas Gandhi's tolerance for what religious group led to his assassination in 1948? a. hindus b. christians c. taoists d. muslims
A school has 840 pupils and 40 teachers. Find the ratio of the number of pupils to the number of teachers. Give your ratio in the form n : 1.
Describe how the author was feeling when he was flying his plane back to England
For a series circuit, as lights are added, the voltage across each bulb increases/ decreases/ remains the same ? For a series circuit, as lights are added, the
6(u+3) Use the distributive property to remove the parentheses 6(u+3
MrLinty pls help What is the value of x?
PLZ HELP I WILL GIVE BRAINLIEST
rearrange this words Mresceboeinl​
Poetry must always be written. True or false