johnsondestinee36 johnsondestinee36
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

44 lbs of onions cost $264. How many lbs of onions can you get with $156 ?

Respuesta :

misterkrister123 misterkrister123
  • 11-12-2020
You could get 26 pounds of onions
Answer Link

Otras preguntas

pls help me i suck at writing essays For this assignment, write a one-page story explaining the insult that caused the narrator of the story to want revenge on
what is development​
plez halppp mehh ;-;
What happened that caused Nollie's housemate, Katrien, to arrive at the ten Boom's house in an emotional state?
Select the food chain that is in the correct order, starting at the first trophic level. a. Flower, Toadstool, Grasshopper, Mouse b. Toadstool, Mouse, Grassho
Need Help ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!
According to Michael Meister's Introduction to the Inferno, why does Dante's story still have a powerful effect on its readers hundreds of years after its creat
What is one example of prose?
Large cockroaches can run as fast as 1.50 m/s in short bursts. Suppose you turn on the light in a cheap motel and see one scurrying directly away from you at a
Differentiate 4x^2+y^2=36 with respect to x. Hence find the turning points of the curve.