christianakeach2 christianakeach2
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Twelve oranges cost $2.00. At the same rate, how many oranges can be bought for $5.00?

Respuesta :

AnIdiotLul
AnIdiotLul AnIdiotLul
  • 11-12-2020

Answer:

30 oranges can be bought

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

0.425 as a fraction in simplest form
03,727,495 in expanded form
the term for someone who lives in the united states, but plans to return to their homeland. none of the above immigrant naturalization alien
which of the following should you do when annotating a text? select all that apply
Three good reasons for studying history are _____. to memorize times, dates, and famous people to reveal past contributions of civilizations to learn about
assuming that hamburgers and mustard are complements, a decrease in the price of hamburgers would increase the demand for mustard. a. true b. false
is this correct i dont understand what i did to this function
Which is represented by the arrow labeled 1 in the diagram? A. Water is running and collecting along the surface. B. Water is absorbing heat energy and
write as a fraction. 6 3/4%
What is the scientific notation of 7,000,000