paris8468 paris8468
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

How much would it coast for 4 sandwiches if any 3 were for 12 dollars

Respuesta :

james5159242016
james5159242016 james5159242016
  • 11-12-2020

Answer:

36 dollars

Step-by-step explanation:

this is basic math just use multiplication i think u typed the problem whrong

Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 11-12-2020

Answer:

$16 for 4 sandwiches

Step-by-step explanation:

The answer is 16 because 12 divided by 3 is 4, and 4 multiplied by 4 is 16.

P.S Can I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

the ratio of the number of skiers who bought passes to the number of snowboaders who bought season passes is 1:2 . if 1250 more snowboarders bought season pass
Determine the number of meters in 1.00 mile
how do you work out 18 divided by minus 3
Karen wakes up at 6:00 am. It takes her 1 and 1/4 hours to get dressed and comb her. It takes her 1/2 hours to eat breakfast and brush her teeth and make her be
Metal mercury at room temperature is a liquid.Its melting point is -39*C.The freezing point of alcohol is -114*C. How much warmer is the melting point of mercur
Karen wakes up at 6:00 am. It takes her 1 and 1/4 hours to get dressed and comb her. It takes her 1/2 hours to eat breakfast and brush her teeth and make her be
1/4 (3x - 16) + 1/4x = 5 and 1/3 PLZ!
What is the answer to 10-2.7y=y+9
X3=512 solve each equation for x
34,258 and 47163 The value of 4 in _ is_ times the value of 4 in_