cecemm3344 cecemm3344
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

An 8-pint jug of water costs $5.76. What is the price per cup?

$

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-12-2020

Answer:

1.38888888889

Answer Link
lildreamingbiscuit
lildreamingbiscuit lildreamingbiscuit
  • 11-12-2020
Hi there! The anwser is $1.38 per cup.
Answer Link

Otras preguntas

Prince Clemens von Metternich was chief minister of the _____ monarchy. Bourbon Romanov Prussian Habsburg
Which of the following statements is true about the atoms of any element? A) They have the same number of protons as the atoms of all other elements. B) They ha
why did congress make cuts to the declaration
4.1 as a mixed number
Most of the worlds rain and snow comes from what ecosystem
The important of having a low plus rate
Can someone help me with question 3
Emily enjoys experimenting with color changing lizards. She places a green lizard on a brown background and a brown lizard on a green background. Emily knows th
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
Who is in control of history? a : man b : god c : the historian