elenablandon72515 elenablandon72515
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

A store owner orders 3,360 pens. He
decides to sell the pens in packages of
12. How many packages of pens does
the store owner make from the order?

Respuesta :

stevethebest506
stevethebest506 stevethebest506
  • 12-12-2020

Answer: The store owner makes 280 packages.

Step-by-step explanation:

Answer Link
duk3boy00 duk3boy00
  • 02-12-2021

Answer:

OPITION D

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which blood type is considered the universal donor? Why can this blood type be given to all other blood types?
Important business and banking leader at the turn of the century
If I was 17 turning 18 in July what year wold I be born in
Fill in the table using this function rule, please y = 10x - 1 x l y -5 ? -1 ? 0 ? 1 ?
Writing during the _________ the articles of confederation was _________.
What were the two viceroyalties into which the Spanish claims were divided, and where were they located?
Rewrite the product as a sum or difference. 20cos(36t) cos(6t)
I GIVE BRAINLIEST what do scientists base groups on when they classify organisms? One characteristic body shape size common characteristic
To remove burrs, use A. crocus cloth. B. a file. C. a grinder. D. sandpaper.
Choose all that state the correct unit rate for each situation. Dan earns $35 for 7 hours of work. The unit rate is $7 for 1 hour. Jenna can drive her car 110 m