Mathfreak2007
Mathfreak2007 Mathfreak2007
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

Levi bought 5 chicken wings for $9.00. What's the unit cost of one wing?

Respuesta :

isabellaashleychan
isabellaashleychan isabellaashleychan
  • 11-01-2021

Answer:

$1.8

Step-by-step explanation:

9/5 = 1.8

Hope this helps! You can ask me more questions in the comments if you want! :)

Answer Link

Otras preguntas

Match each transformation of Rx) with its description. g(x) = 2x – 14 g(x) = 8r - 24 g(x) = 21 - 10 g(t) = 8.1 - 6 g(t) = 21 - 2 g(x) = 80 - 4 compresses fx) by
Can someone please help me and explain
Hunter is trying to save enough money to attend a summer camp that costs $960. He has $90 and can save $15 per week. How many weeks until Hunter has enough mone
Which is the following statement are true?
I need a help with this
Damaging effect of sewage dumps into natural water sources​
A. Identify what each point symbol on the map represents. B. Identify TWO topographic features shown on the map. C. Describe TWO ways that topography affects th
Some students are present. (Negative)​
AaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
HELP ME PLSSSSSSSSSSSS