ertgfdrtgfgvcdf ertgfdrtgfgvcdf
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 7 scarves is $50.75. What is the unit price? The unit price is $ per scarf.

Respuesta :

acemint
acemint acemint
  • 11-01-2021
50.75 divided by 7 gets you $7.25 per scarf :D
Answer Link

Otras preguntas

There are 30 students in a class, including 16 boys write each ratio
-2(-5)(-3) what us result
Name and write the structures of all isomers of the propyl and butyl alkyl groups.
Which component is the last to join the initiation complex during the initiation of translation? the mRNA molecule the small ribosomal subunit the large ribosom
How do race, gender, and economic status affects one’s social standing in America?
What is blood analysis
Why do the compounds hexane, hexanol, and hexene have such similar names?
Which two features of lyric poetry are used in Robert Frost’s “Fire and Ice”? Some say the world will end in fire, Some say in ice. From what I’ve tasted of de
In the diagram, what is mVSR?
WILL GIVE BRAINLIST FOR RIGHT ANSWER please help me ​