marta9221 marta9221
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

10 candies costs $4.50 at the store. Write a ratio of the #of candies to the cost

Respuesta :

amariemurdock09
amariemurdock09 amariemurdock09
  • 13-01-2021

Answer:

well you get 2.222222 candies for one

Step-by-step explanation:

Answer Link
guriyagupta98257
guriyagupta98257 guriyagupta98257
  • 30-03-2021

Step-by-step explanation:

  1. the the answer is 2.222222
Answer Link

Otras preguntas

you drive 8 miles from your house to your friends house. your house is at an elevation of 240 feet. your friend's house is at an elevation of 680 feet. what is
What features of structure and function are common to all humans?
why is thinking ahead a barrier to listening
Supporters of states’ rights, such as thomas jefferson, believed that the central focus of power should and must rest with:
Why did most British and colonial leaders reject the idea that the colonies should be represented in Parliament?
Do it. You would use a scale to A. measure the distance between two points. B. determine intermediate directions. C. determine cardinal directions. D. find the
What is 7 1/5 written as a percent
This is an organism that supplies matter and energy, also known as an autotroph
Which of the following show the polynomial below writtten in decesding order 4x2 -x + 8x6 + 3 + 210
Whats 20y^2+5Y+8 its basic algebra