contestada

Help! I need new dish soap. Which
one is the better price? Should I buy
the Method brand that is $5.49 for 36
oz. or the Seventh Generation brand
that is $3.39 for 25 oz? Use math to solve

Respuesta :

Answer:

Method brand because 6.5 per oz

Step-by-step explanation:

pls give me brainliest plzzz