grahamjayden451 grahamjayden451
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Fruit bars are on sale for a limited time! Four fruit bars cost Emmie only $3. how much did each fruit bar cost ? Explain

Respuesta :

yadira08saa
yadira08saa yadira08saa
  • 13-01-2021

Answer: 0.75

Step-by-step explanation: you have to do 3 divided by 4 which gives you 0.75. To make sure your answer is right, you do 0.75 x 4 = 3

Answer Link
laryajos
laryajos laryajos
  • 13-01-2021

Answer:

Each fruit bar cost $0.75

Answer Link

Otras preguntas

Please help!! Join the ones from the left to the right
Why did united states break diplomatic relation with germany in 1917
Can someone please answer. There is one question. There's a picture thank you!
it is important to wear protective equipment in both practice and games
In or near which city did the westernmost city the westernmost civil war battle take place?
First​ estimate, and then multiply to get the exact answer. Give your answer as a whole or mixed number. 5 and two thirds times 3 and two fifths times 5
Find the solution set. x^2+2x−3=0 Separate the two values with a comma.
Can someone please answer. There is one picture. There's a picture. Thank you!
Use the commutative property of multiplication to identify which expression is equivalent to 8(3)(x)
what is the double meaning of the title The safe house ?Why do you think this was used for title?