alejandro81311
alejandro81311 alejandro81311
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 3-gallon container of window cleaner costs $37.92. What is the price per cup?

Respuesta :

pancake1127
pancake1127 pancake1127
  • 13-01-2021

Answer:

37.92/3=12.64 one galon costs $12.64

Answer Link

Otras preguntas

Just to make your life easier I already have the final answer I just need the working/ explanation Will mark brainliest
What percent of workers have output more than 70 units?
Pls answer pls. ;-; pls help me
Original:_________ New: 205lbs %Increase: 19%
How many ML of 0.44 M HCl are needed to dissolve 9.83 g of BaCO3
How do we use the brakes in the airplane?
please help i am super confused!!
At 12 noon if the temperature is 38°C and if it decreases at the rate of 2°C per hour, then what would be the temperature at 5pm?​
9(x/3+1)>6. A.x>-5 B.x>2 C.x>5/3 D.x>-1
Check by divisibility test the number 26458900 is divisible by 11 and 4.