madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

Х 15 9 18 9 y 17 9 4 Is this relation a function? yes no
anyone become my good and caring sister forever​
find the range of the function f(x) = x^2 - 6x if the domain is (-7, -2, 1)
how many province of pakistan
what does imperialism do for the strategy and security of a region
Which shows a correct MLA citation for an image? “Wolves howling.” Animals Among Us, 16 October 2001, https://animalsamongus.com/wolveshowling.html. Wolves howl
Magnesium has a density of 1.74 g/cm to the 3? Find the mass of a cube of magnesium measuring 3.0 cm to the 3?
XYZ is similar to LMN. Angle Y is 89 degrees and Angle N is 32 degrees. Record the measures for each angle in the diagram.
A ship's propeller of diameter 3 m makes 10.6 revolutions in 30 s. What is the angular velocity of the propeller? a 90.0 rad/s b 31.8 rad/s c 2.22 rad/s d 66.7
Why do third parties create more accountability between the two main parties? A. Third party candidates do not have a real chance of winning. B. Third party can