kaiden74648
kaiden74648 kaiden74648
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kamala spent a total of $4.32 to buy
6 pencils. Each pencil cost the same
amount. What was the cost of each
nencil2

Respuesta :

tiiaa5 tiiaa5
  • 10-02-2021
Each pencil costs 0.72 as you do 4.32 / 6
Answer Link

Otras preguntas

3x over 2x-6 plus 9 over 6-2x
if 3/5 of a sum of money is 1200. what is the sum​
What happened to the Sudentenland as a result of the Munich Agreement?
Please answer this correctly without making mistakes
Given: Q = 7m + 3n, R = 11 - 2m, S = n + 5, and T = -m - 3n + 8.Simplify R - S + T.-3m - 4n + 14-m + 2n - 2m - 2n - 23m - 4n + 14
Today you purchase a $600 face-value, 8% coupon bond for $600. This bond matures over 10 years. What is the value of the cash flow in year 5?
why some bulbs are transparent and some are translucent
all type of resources​
Please answer this correctly
PLS HELP ME WITH THIS I HAVE BEEN TRYING AND TRYING