snsjjsjshshshshs
snsjjsjshshshshs snsjjsjshshshshs
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

2. cost to store: $25
markup: %
selling price: $45

Respuesta :

viksim
viksim viksim
  • 10-02-2021

Answer:

95

Step-by-step explanation:

you take the 25x2 and add the sellong price. Bada bing bada boom you get $95

Answer Link

Otras preguntas

select the correct answer. which phrase best defines mood in literature?
three friends go apple picking. they pick 13 apples on saturday and 14 apples on Sunday. they share the apple equally. how many apples does each person get?
what are the two main types of clusters?
What is the difference in volume between a 13 ft. cube and a 10 ft. cube?
What is the definition of "relating effectively with others"? I am studying for an interview, and this is a section that I need to understand the definition to.
The insert options button lists formatting options. true or false.
evaluate do you think that the patriots would have won the war with out help from france and spain why or why not
According to the Supreme Court which of these most likely promoted the arrest of the protesters in Edwards v. South Carolina
Wher
Identify the information that is needed to solve the problem. Lionel is saving money to buy a new music player. So far he has saved $35 and the player costs $1