farbeensatira farbeensatira
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

a pencil costs 16p and a rubber costs 23p. bob purchases 18 pencils and 12 rubbers. Calculate how much he spends

Respuesta :

Ryleeroo214
Ryleeroo214 Ryleeroo214
  • 10-02-2021

Answer:

564p

Step-by-step explanation:

I hope this helps you.

Answer Link

Otras preguntas

Can somebody please help me!!!
The price of a sandwich decreases from $8 to $6. What is the percentage decrease in the price of the sandwich?
What are the steps in Preliminary Documentation and evaluation?
What is the area of the given circle?
3. Which statement best summarizes how sose's feelings toward Estela have changed after the racquetball match? He is impressed by her win, and he likes her even
panoramic meaning in english​
Sangsters sells staples in packs of 500 Staples for $1,250 and 1000 Staples for $3,000. Which pack is the better value for money? Justify your answer.
How does the genetic material a cell affect the traits of cells and organisms?
The community health clinic you volunteer
Klein created what type of machine for the crows?