s20t21 s20t21
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would Mrs.
Carthill save by buying 30 20-
pack boxes of lemon ice-blocks
priced at $14 per box instead
of 100 6-pack boxes priced at
$5.40 per box?

Respuesta :

Raerae223 Raerae223
  • 10-02-2021

Mrs. Carthill saved $120

Answer Link

Otras preguntas

Besides supporting and protecting a cell, the cell membrane__________ what enters and leaves the cell.
Do you think it was moral for European nations to claim lands in the Americas that were already inhabited by natives???
which is bigger, 7/8 or 9/10
can you simplify 6/23
a car traveled twice as fast on a dry road as it did making the return on a slippery road. the trip was 60 mi each way, and the round trip took 35 hr. what was
How do consumers get their energy
what two sources of friction do you have to overcome when you are walking?
How far is 1000 meters in miles?
A box contains 1 4/5 pounds of pasta. How many ounces of pasta are in a box
Farming and fishing are very important to the people in the ________ region. ~fill in the blank -Thanks!!!!!!!!!!