wormfoot wormfoot
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 18 oz of laundry detergent costs $14.94. What is the unit rate?

Respuesta :

cameron9179 cameron9179
  • 10-02-2021

Answer: $2.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Gabriella wants to tile a room with an area of 320 square feet. The width of the room is 4/5 its length. What are the length and width of the room?
What is (2x-3) squared?
what is 35 5/7 multiplied by 3.14 or multiplied by 22/7
Carmen is at a used bookstore. Paperback books cost $ 1 each, and hardcover books cost $ 2 each. Carmen can spend up to $ 10 in all.A. Write an inequality that
What is the name Haley in Spanish?
What is the additive inverse of 4x
What is the additive inverse of 4x
The ratio of red collars to black collars sold at one store is 9 to 10. In one month 30 black collars were sold. Is 57 a reasonable number for the total number
There are 15 black mice in a cage. The ratio of all mice to black mice is 5:1. How many mice are in a cage?
How did the Han emperors support Confucianism