misskeisha2008 misskeisha2008
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost of seven oranges for $2.80

Respuesta :

633306 633306
  • 11-02-2021

Answer:$19.60

Step-by-step explanation: All you have to do is get 2.80 and times it by 7

Answer Link

Otras preguntas

is tamarind a natural indicator? Give reasons.
can you tell me what is papyrus?
a sphere has a volume of 4500pi cubic inches. find the surface area of the sphere.
Find two whole numbers whose sum is 60 and whose difference is 12
Find the distance between the pair of parallel lines, y = x-11 & y = x-7
differentiate between roughage and concentrate
What is NADPH2 ? where is it used?
Find the distance between the pair of parallel lines, y = x-11 & y = x-7
The steamboat River Queen travels at the rate of 30km/h in still water. If it can travel 45 km up stream in the same amount of time that it takes to go 63 km do
What is the Largest Organism?