iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

4.4 pounds of sugar for $2.35 or 10
pounds of sugar for $4.99

Respuesta :

gre77536
gre77536 gre77536
  • 11-02-2021

4.4 pounds $2.35 = $.53 per pound

10 pound $4.99 = $ .49 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Please give me top 5 types of animal nelgect
I need help with 13,14,15,&16
Lots of Points if you answer full questions! Please helppp :P 1) If you were writing a report entitled "Rise of the Two Party System in Modern Georgia," whi
If you want to place a piece of literature within its historical, literary, and cultural framework, which graphic organizer should you use?
Someone please help me
Construct a sentence using the correct denotation for the word "immature." Avoid creating a negative connotation in your sentence.
What is the effect of the frequent repetition of the phrase “ I love thee” in the poem? It highlights a theme of the poem. It compliments the pace of the poem.
descriptions apply to prokaryotic cellCheck all that apply.are usually single-celledContain a nucleusdo not contain membrane-bou organelleshave DNA located in c
What organization in addition to CMS, NCHS, and AHIMA, deals with the in-depth coding principles and practices?
If you had come to the New World how would you have survived? Give at least two examples of ways you could have lived off the land. (Serious answers only!!!)