iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

24 ounces of juice for $2.25 or 40
ounces of juice for $3.79

Respuesta :

kat1792 kat1792
  • 11-02-2021

Answer:

40 once cause its double the juice not double the price im not sure

Answer Link

Otras preguntas

Layla is making cupcakes. they need to bake for 45 minutes. she puts them in the oven at 5:30 p.m. At what time should she take them out?
What is the relationship between natural selection and reproduction?
What is a positive externality
(v^2+v+7)–(v+2) how do u sovle this
Each statement describes a transformation of the graph of y = lnx. Which statement correctly describes the graph of y = ln(x - 7) + 3?
How do I do this I am really confused
State three other coordinates (within one rotation) for the polar point (4, -2pi/3)
Matt (180lb male) goes to a party and is served beer in a 16 oz red plastic cup. he has 3 cups of beer over a two hour period. a. how many standard drinks did h
At the head of a delta, the major channel splits into smaller channels that follow different paths to the sea. these smaller channels are known as
jan ran 200 meters in 38.6 jan ran the same distance in only 35.9 seconds. how much faster was beth's time?