alyssa8010
alyssa8010 alyssa8010
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Four cans of beans cost $2.84.
Which process can be used to
determine the cost of 10 cans of
beans?

Four cans of beans cost 284 Which process can be used to determine the cost of 10 cans of beans class=

Respuesta :

bakersammy064
bakersammy064 bakersammy064
  • 12-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

First box

Answer Link
jordankennedy30 jordankennedy30
  • 12-02-2021

Answer:

it's the first answer choice

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the unit of measurement for electrical current in a circuit Amperes Pressure Resistance Volts
Use the work energy theorem to solve each of these problems and neglect air resistance in all cases.
Some one help me please ​
Atahualpa was the leader of the
Why was Japan’s attack on Hawaii a strategic move? Hawaii was a tourist destination, not an important military post. Hawaii was where a large portion of the Pac
A steel rod 6mm in diameter is stretched with a tensile force of 400N. Calculate the tensile stress experienced by the steel rod
Consider this algebraic expression:    5 + 3x – 1 + 4x What is the simplified expression?
Solve the equation by using the square root property.2) (3z - 18)^2 +59 = 14​
If $125 is invested at an interest rate of 18% per year and is compounded continuously, how much will the investment be worth in 2 years? Use the continuous com
A tow truck drags a stalled car along a road. The chain makes an angle of 30???? with the road and the tension in the chain is 1500 N. How much work is done by