chicken4nugget800 chicken4nugget800
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.72 to find the cost per package in dollars.

Respuesta :

kullbaseball kullbaseball
  • 12-02-2021

Answer:

0.28$

Step-by-step explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

A hydrate of CoCl2 has a mass of 17.40 g before heating. After heating, the mass of the anhydrous compound is found to be 10.27 g. Explain how you would deter
someone help please!!!!!!!!!!whoops it's not social studies its english
Solutes lower the freezing point of water by: a. Stopping water molecules from moving b.forming crystals c.making it harder for water to form crystals d. Makin
Need help asap please
how you know fractions are equivalent
Plans for a bridge are drawn on a coordinate grid. One girder of the bridge lies on the line y = 3x – 3. A perpendicular brace passes through the point (–7, 9).
Please help with 8th grade math (will give brainliest)
Jethro wants a swimming pool in his backyard, so he digs a rectangular hole with dimensions 40 feet long, 20 feet wide, and 5 feet deep. How many cubic feet of
What mass of nitrogen Dioxide, NO2, would be produced by the decomposition of 75.0g of copper (II) nitrate?
if a story is written in the first person , the narrator uses the word "i" to tell the story. TRUE FALSE