yamolina
yamolina yamolina
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon?

Respuesta :

kdramaddict4ever
kdramaddict4ever kdramaddict4ever
  • 12-02-2021

Answer: $3.85 per/gal.

Step-by-step explanation:

$46.20/ 12 =

Answer Link

Otras preguntas

68.64 divided by 2.4 SHOW WORK PLEASE
An indestructible bullet 2.27 cm long is fired straight through a board that is 8 cm thick. The bullet strikes the board with a speed of 401 m/s and emerges wit
What is the distance between (-3, 4) and (4, 4)
Select the value of the intersection with the y-axis at 2y = - 3x + 2 a. -3/2 b. -2 c. 1 d. -2/3
how do I simplify w^5 x w^5 x w
Which of the following three battles or sites were important in the Revolutionary War?Fort DetroitDelaware RiverNew YorkSaratogaTrenton​
secure shell (SSH) operates over which port by default
When a driver presses the brake pedal, his car stops with an acceleration of -0.5 m/s². How far will the car travel while coming to a complete stop if its initi
Es importante enseñar los idiomas minoritarios en la escuela para preservarlos?
Please help me with this question. I’m stuck