nsjwjwiaoaosksjja
nsjwjwiaoaosksjja nsjwjwiaoaosksjja
  • 13-02-2021
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me pleaseeeee

6th grade math help me pleaseeeee class=

Respuesta :

BonifaceDom
BonifaceDom BonifaceDom
  • 13-02-2021

Answer:

commutative property=

2.8t

multiply

2*8t =16t

hope you're okay with it

Answer Link

Otras preguntas

why is it useful to write 6.52 as 6.520
What is the average salt content of seawater as measured in parts per thousand (ppt)? a. 350 ppt b. 3.5 ppt c.35 ppt d. 35 ppt
Please check my answer please!!!!!!!!!!!! Read the following sentence, changing the verb from the present tense to the preterite tense. Put the preterite form o
if im online and nobody eles is what do i do and 14x+123x(132times123)
Given the scatter plot below, which of the following equations best models the data?   [8.SP.2] A. y= 8x +6 B. y = 2x + 20 C. y = 6x + 18 D. y = 3
What does a 100% increase mean
Each juice bottle contains 8.6 ounces how many ounces of juice are there in a carton with 12 bottles
10. Supplier financing and banking financing are two types of _____ . 1 Point A. Open-end Credit B. Business Credit C. Installment Loans D. Unsecured Credit
the extreme rock climbing club planned a climbing expedition. the total cost was $5000, which was to be divided equally among the members going. prior to the tr
a chef bought 8 paacks of hot dog buns with a total of 48 buns what is the unit rate fot the number of buns in 1 pack