Ka4tey8aterdimiaar Ka4tey8aterdimiaar
  • 10-11-2016
  • Mathematics
contestada

48 oz can of shortening, total price was 2.99. what was the price per unit?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 10-11-2016
48=2.99 how about a unit
2.99\48
0.1
Answer Link

Otras preguntas

Lynn has a watering can that holds 32 cups of water, and she fills it half full. Then she waters her 27 plants so that each plant gets the same amount of water.
What were the uncertainties and hazards of industrial labor?
how many 2 digit decimals  are there between 1.63 and 1.68 and 1 digit decimals between 0.5 and 1.8
if the distance is 10 miles and it takes 1000 seconds to travel the distance what is the rate in mph
What does que te gusta hacer mean?
Please answer this:Define a variable and write an inequality to model each situationThe school track team needs at least 5 runners to compete at Saturday's meet
if you leave a wet paper towel out on a counter,it will eventually dry. which change of state causes this?
What is the multiplicative inverse of 2/3.
Please help. (1/x)<2. It says to concider 2 cases. I already got x>(1/2). How do I find another case.
What is 160,656 round to the nearest hundred thousand