QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
Unit rate equals $0.37
Answer Link
keebz216 keebz216
  • 11-11-2016
The Popsicle unit rate is $0.37/ Popsicle
Answer Link

Otras preguntas

Please help me Write a 1-3 sentence summary that highlights the key point of this fact below Fact #2: Abraham Lincoln was the President of the United States d
Topic: Simultaneous equations Class 9 ICSE​
"common sense" was distriduted and read in the american colonies ____ the dream of independence a. spreadingb. crushingc. blackening
HELP ,E P[LE[PAK LIUDGHMLA FsgdfsA FSD
What does this graph show about the acceleration of the moving object? the acceleration is constant the object is not accelerating the acceleration is decreasi
Álgebra 2 need help
Find the 13th term of the arithmetic sequence -3x – 1,42 + 4,112 + 9, ...
Ana, a project manager, has been asked to estimate the cost of the project. She wants that cost estimate for the project to be as accurate as possible. Which te
least to greatest -10,3,-0.5,5/16​
Titulo do poema é"O poeta da roça". O eu poético é alguém que apenas fala da Vida na roça ou que faz parte dela? Comprove sua resposta com versos do poemaEspero