QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
the unit rate would be $0.37
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-11-2016
The unit rate is 37 cents per popsicle.
Answer Link

Otras preguntas

Why did philip ii of spain renew the laws that required the moriscos to convert to christianity?
HELP ASAP! please need answer fast
State whether each word indicates a positive or negative integer.
What does Ponyboy discover when they get back to Jay Mountain?
List 8 items of information that should be communicated to the client
What natural resources did the Ancient Egyptians rely on?
5 pair 29.45 what is the unit price of the pair of gloves
How does taking these drugs in combination affect their distribution to the tissues?
What compound does not conduct electricity
Approximately how many feet are in 5 kilometers?