fanixee fanixee
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

Help answer key are at the bottom ?

Help answer key are at the bottom class=

Respuesta :

oj237 oj237
  • 10-03-2021

Answer: $2400, $600, $3000

Step-by-step explanation:

$30 x 80 hours in two weeks= $2400

$30 x 20 extra hours= $600

$2400 + $600= $3000

Answer Link

Otras preguntas

Find the unit rate in feet per second 300 yards over 1 minute
A toy company produces two kites whose shapes are geometrically similar. Find the length of the missing side of the smaller kite
Please help me on #37. I know for A you would use the quadratic equation but I got the wrong answer.
Is Ba(NO3)2 covalent or ionic
what is the name of the large island body of water bordered by Iran, azerbaijan, russia, kazakhstan, and Turkmenistan
What is the suffix for legislator
What is 3/10 equivalent to
In the Great Gatsby, Tom and Nick were both in the same senior society at what college?a. Harvardb. Princetonc. Yaled. Stanford
To assert something. He _____s he didn't do it. Add two letters from aim ( this is a word ladder ) ( English was the closest subject for this )
the pet store sells bags of pet food. there are 4 bags of cat food. one sixth of the bags of food are bags of cat food. how many bags of pet food does the pet s