daeyvenahwilliams
daeyvenahwilliams daeyvenahwilliams
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $9 to travel 60 miles. Find the unit rate (cost per mile). Write your answer as a decimal (do not include labels).

Respuesta :

mirandakimberly719
mirandakimberly719 mirandakimberly719
  • 11-03-2021

Answer:

6.6

Step-by-step explanation:

use a calculator to find your answers it works well

Answer Link

Otras preguntas

Most of the countries of South America, Central America, and the Caribbean are _____. Communist LDCs MDCs traditional economic systems Pick one
Please help me i need an answer
Do we live in the troposphere?
Bede wrote a history of English people? true or false
35% of 20 is what number
All organisms must be able to obtain nutrients from their environment. Which of the following terms describes the process of one organism killing another organi
Whom did president clinton invite to camp david in hopes of securing peace in the middle east?
What was the primary purpose of the German racial purity laws?
Where does the amendment process start? A. With the voters B. With the president C. In Congress or state legislatures D. In the Supreme Court
three major factors that contributed to the baby boom