896308 896308
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

if 8 apples cost 6$ how much does 1 apple cost

Respuesta :

27hlj00
27hlj00 27hlj00
  • 12-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

6 divided by 8

Answer Link
hdhshshshshps hdhshshshshps
  • 12-03-2021
$0.75 cuz i’m good at math
Answer Link

Otras preguntas

name at least two differences between the people in shakespeare's time-period and people today?
Which statements accurately describe the English colonies in North America? Choose all answers that are correct. A. John Rolfe taught the Jamestown settlers how
What is the name for Na20?
if you popped 3 bags of popcorn in 15 min how many bags did you pop per min
Which best describes the underlined words in the sentence? On the next cloudless night, go outdoors and look at the sky. A. compound verb B. simple predicate
Solve the problem. Four accounting majors, two economics majors, and three marketing majors have interviewed for five different managerial positions with a larg
In which specimen were cells first identified
Miguel currently earns $9 per hour at work. His hourly wage will increase by 70¢ every 5 months for the first year. In a function that models Miguels average ho
What make Vienna, Austria, an important city in Central Europe ?
An atomic nucleus must contain at least one neutron or else the force of attraction of the electron(s) will collapse the atom. True/false