val1621 val1621
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada


You pay $2.56 for 4 pounds of bananas. How much does one pound of bananas cost??

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-03-2021
2.56 divided by 4 so $0.64 a pound!!
Answer Link
nataliea246
nataliea246 nataliea246
  • 28-09-2021

Answer:

2.56 divided by 4 so $0.64 a pound

Step-by-step explanation:

2.56 divided by 4 = 0.64

Answer Link

Otras preguntas

Could someone guide me through this one plz A system of two equations is shown below: Equation C: a = 4b + 5 Equation D: a = 6b − 2 What value of a can be subst
What is the past participle of the word endorse
The Supreme Court gave _____ judgment last Friday. a. her or his b. its c. their
how many pints are in a tank
The revision of Mexico’s constitution is considered revolutionary. Do you agree with this characterization? Why or why not?
We hurt without moving. And poison without touching. We bear truth and lies, But are not judged by size. What are we?
Selena said she would be waiting out front with the car at 9 p.m. Where could she be? The longer Isabel waited for her friend to pick her up, the more nervous s
Samuel has 28 gallons of saline solution available in two large containers at his pharmacy. One container holds three times as much as the other container. Fin
Let f(x) = x2 + x + 2 and g(x) = 2x2 + 5. Find f(g(x)). Show each step of your work.
Solve x2 = 144. 72 12 ±12 −12