GermanShepardLuv
GermanShepardLuv GermanShepardLuv
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

PLz help me thx!!! jenny bought gas for her car gas costs $2.55 per gallon jenny bought 13.8 gallons. What was the total cost for her gas????

Respuesta :

colerstone
colerstone colerstone
  • 12-04-2021

Answer:

35.19

Step-by-step explanation:

2.55=1 gallon

2.55*13.8=35.19

Answer Link
orabellagreenland
orabellagreenland orabellagreenland
  • 12-04-2021

Answer:

35.19

Step-by-step explanation:

i hope it is going to help you.

Ver imagen orabellagreenland
Answer Link

Otras preguntas

My father worries about my riding a motorcycle which case is the underlined pronoun
2 and 3/4-1/2[tex] \fra[/tex]
In Ancient Greece, Euclid contributed to a better understanding of
For a time, __________ was an admirer of Mussolini and his political philosophy.
Opera combines music with which of the following?
Which word has almost the same meaning as the word dedicated ?
find the circumference of a circle that has a diameter of 5. Use 22/7 for pi
The state of matter that keeps its shape and volume when it is placed in a different container
which word in the sentence us a adverb " the young tomato plants are limp and badly need water "
true or false The process of mitosis forms sex cells