tkendrick0002 tkendrick0002
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

Sams sells a 5-lb bag of beans for $17.25. How much is the unit price?

Respuesta :

njkver36
njkver36 njkver36
  • 13-04-2021

Answer:

$3.45

Step-by-step explanation:

17.25 divided by 5 is equal to 3.45

Answer Link

Otras preguntas

The primary way officials identify problems that public policy can address is by
what is 24 divided by 235.2
What's the prefix for lead?
Gravity on the moon is about 1/6 th the gravity felt on the earth. This is because A) the moon is so far away from the earth. B) the moon is much less massive t
a car requires 1x10^8J of energy to drive 30km. calculate how many kilometers you could hypothetically drive using the energy contained in the rest mass of 100
Which equation represents fertilization?
In the 1890's, the main goal of those who supported United States imperialism was to
57 plus somethings equals 125
We develop connections between brain cells through what?
The cafeteria at a summer camp gives each camper 2/3 cup of juice for breakfast. This morning, 50 campers had juice for breakfast. How much juice did the cafete