mcdonalds567
mcdonalds567 mcdonalds567
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 12-kg bag of mangoes costs $9.00

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-04-2021

Answer:

I think it would be around $1.33 for each kg

Step-by-step explanation:

You would divide 12 by 9. Once you do that, you get 1.33

Answer Link

Otras preguntas

URGENT: WILL GIVE BRAINLIEST : Which state had the most number of slaves before and after the Civil War?
Find the value of x in the triangle shown below.
Dwie proste przecinają się, tworząc kąty ostre i rozwarte. Miara kąta ostrego jest dwukrotnie mniejsza od miary kąta rozwartego. Oblicz miarę kąta rozwartego da
The creation of the British rah changed Indian society by
A stream of water holds thriving bacteria if drought conditions caused the stream to dry up how would the bacteria mostly likely respond to survive?
What is $ 1.20 x 5 =? My brain is not working! LOL!
somebody help me please i will mark you the brainliest
Why do two grams of fat provide a different amount of energy than two grams of carbohydrates? (2-3 sentences)
Solve the quadratic equation by taking square roots. 1. 2x 2 - 16 = 0 2. -5x2 + 9 = 0 3. 6x2 - 15 = 27
The emergency operations plan establishes the overall authority role and function is performed during incident true or false