jzgvzqpr8c jzgvzqpr8c
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

$72 for 7 1/2 hours. Find the unit rate

Respuesta :

milanaalixzandar
milanaalixzandar milanaalixzandar
  • 13-04-2021

Answer:

$9.60 for 1 hour

The unit rate is $9.60

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Reasoning What number has factors of 2 and 3 and multiples of 12 and 18?
A piece of ribbon 4 yards long is used to make bows requiring 15 inches of ribbon for each. What is the maximum number of bows that can be made?
I need a sentence with the word classify
how do ideologies shape actions in genocides?
What is a series of events that cells go through as they grow and divide?
Find the equation of the line through the point (2, 5) that cuts off the least area from the first quadrant. Give your answer using the form below.[tex]y-A = B(
How does meiosis affect genes
how do you describe a republic government?
factor the exspresion 8y^2-22y-21
what is a thematic collection(definition)z ?