jadob04ap10 jadob04ap10
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

5. A cabin rental costs $100 deposit plus $75 per day. Find the cost of renting a cabin for the
month of June.

Respuesta :

lalilovesunicorns
lalilovesunicorns lalilovesunicorns
  • 10-05-2021

Answer:

the answer to this question is $2,350

Step-by-step explanation:

june has 30 days so $75 × 30 + $100 = $2,350

Answer Link

Otras preguntas

A store has thirty-five sodas, which is seven times the number of regular sodas they have. How many regular sodas do they have?
A case of Mountain Dew (24cans) costs $7.68. What is the unit price?
Which color of light do you think will maximize the rate of photosynthesis?
The Italian city-states were important centers of trade between central Europe and the Mongol Empire. True or False
what is the decimal number of 3 cents
A 36 inch by 48 inch poster is reduced to an image that is 3 in by 4 inch in size. What is the scale factor? A: 1/3 B: 1/6 C: 1/9 D: 1/12
The height of a wave from the equilibrium is 1 meter. Which parameter of the wave does this distance represent
A taxi ride costs 2.75 for the first quarter of a mile and 0.85 for each susequent quarter mile
In "Thank You, M'am," which event is the complicating incident? A. Mrs. Jones's telling Roger to wash his face in her apartment B. Roger's trying to s
jose jumped 8 1/3 feet. this was 2 1/3 feet farther than lila jumped. how far did lila jump TELL MEH AFTER THIS I GET ON IXL