liongcubs liongcubs
  • 11-05-2021
  • Mathematics
contestada

you buy rice at $0.71 a pound a batch requires 4 pounds or rice how much is one batch​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-05-2021

Answer:

$2.84 for one batch

Step-by-step explanation:

$0.71 x 4 = $2.84

Answer Link
MyBrainIsThinking
MyBrainIsThinking MyBrainIsThinking
  • 11-05-2021

Answer:

$2.84 for one batch

Step-by-step explanation:

I know this how you ask? $0.71 x 4 = $2.84

Answer Link

Otras preguntas

Stan wants to start an IRA that will have $250,000 in it when he retires in 25 years. How much should he invest semiannually in his IRA to do this if the intere
Charles places 30 pictures on his bulletin board in 6 equal rows. How many pictures are in each row?
Based only on the information given in the diagram, it is guaranteed that EFG~ HJK. A. True B. False
Even though algae can produce their own food through photosynthesis, they are not part of the Plantae kingdom. Select the reasons why. They do not have true v
Approximately how many calories should a person who weighs 160pounds consume per day
what metric measurement is the best estimate for measuring a car.
Diagram how each of the three kinds of sedimentary rock forms. List one exampleof each kind of rock: Detrital, chemical, and organic.
can you please help me ?
Given ABCD and D = 145, what is the measure of B? A. 145 B.35 C. 90 D. 235 E. 10 F. 55 DEGREES
How and why heredity increases the diversity among organisms?