cece947 cece947
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Alan bought 16 cupcakes for
his class. Each cupcake costs
$1.49. How much did he
spend on cupcakes?

Help

Respuesta :

parisamyah parisamyah
  • 12-05-2021
the answer is $23.84. 16 x 1.49 = 23.84
Answer Link

Otras preguntas

Any change that alters a substance without changing it into another substance is an change
How might reading a series of proverbs affect people
Why do so many trade routes run along waterways?
what is 10 more than 451
Read the sentence below. Which type of context clue is used to help you figure out the meaning of the word gregarious? People who are gregarious, or very frien
Oblicz masę, której 30% jest równe 12 kg!!!
Which is a prime number 60 67 65 63
a force did 80 j of work on an object in 4 m how big was the force
Use proportional reasoning to find 65% of 200
What is the product in lowest terms? 5/6 x -8/15 A. -8/9 B. -4/9 C. -1/3 D. -1/7