jajajajitsm6 jajajajitsm6
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

8) What is the unit price? 5 pounds of lawn seed costs $36 *
$9.20 per pound
$7.20 per pound
$7.00 per pound
$5.20 per pound

Respuesta :

kimtamayokk kimtamayokk
  • 12-05-2021
the answer is $7.20 per pound
Answer Link
joeyjr329
joeyjr329 joeyjr329
  • 12-05-2021
$7.20 per pound!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

Which operation gives a result of 1.39?
In Things Fall Apart, Achebe evokes a particular time and place by O providing the dates in which the story takes place o mentioning real-life historical figure
12+8x10.00000000000000000
Can you help me with the problem listed in the pictures below? Please and thank you. Will mark BRAINLIEST!!! :) MAKE IT MAKE SENSE TO ME
Can someone help me with this?
Suppose you place a hot pack into a vacuum chamber and the hot pack caused the temperature to rise from 21 degrees to 23 degrees Celsius. If the pressure was in
Which U.S conflict was fought over slavery
Which of the following is a primary function of the cell membrane? Choose 1 answer: (Choice A) DNA replication (Choice B) Protecting organelles (Choice C) Prote
how would i solve this??? plz help!!! i cant figure out!!!
Would a sports team focused on coalescing be stronger or weaker