aeherrera110708 aeherrera110708
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly purchased 9 planters for a total of $63. She wants purchase another 20 planters at the same unit price.
How much will 20 planters cost?

Respuesta :

kbnqms2vh kbnqms2vh
  • 12-05-2021
Answer

140 :D

Explanation
Answer Link
dnieves13
dnieves13 dnieves13
  • 12-05-2021
It’ll be 140, because that’s how much they cost
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following tribes was NOT a member of the Iroquois Confederacy?
Why was nicolaus copernicus heliocentric model of the universe so important to the scientific revolution apex?
A cookie cake is cut into 8 equal slices. Damian eats 1/8 of the cake, Shontavia eats 1/2 of the cake, and Michael eats 2 slices. How many slices of cake remain
PLEASE ANSWER ARE THESE CORRECTTTTTT
PLEASE ANSWER!! Look at the diagram shown below. Which of these locations on Earth will most likely experience the highest tide? A B C D
the 26-oz jar of chocolate fudge costs $3.12. The 16-oz jar costs $2.40. How much can you save on each ounce by choosing the better buy?
What did Democritus propose about the atom?
Which definition of crude is the most common?
The lynching of Leo Frank, a Jewish factory manager, is an example of what? Question 3 options: Jim Crow Laws segregation disenfranchisement anti-Semitism
Which number is 14,903 500/6000