rofaidamaher
rofaidamaher rofaidamaher
  • 10-12-2016
  • Mathematics
contestada

the price p of an icecream is $3.95 plus $0.85 for each topping t on the ice cream

Respuesta :

charstar
charstar charstar
  • 10-12-2016
3.95p+0.85t

Hope this helps :)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-12-2016
You can add $3.95 and $0.85 but it mostly depends on how many toppings you put on the ice cream.
Answer Link

Otras preguntas

What was the most confidence-inspiring action taken by FDR? Name and explain 1 New Deal Program.
Read the excerpt from Life on the Mississippi. The face of the water, in time, became a wonderful book-a book that was a dead language to the uneducated passeng
Question 10 (Multiple Choice Worth 2 points) (11.01 MC) Michelle has a piece of yarn measuring 7 yards. How many 1-inch strips can be cut from the yarn? 0252 st
Need help, will offer the brainiest answer, and 12 Points!
12. Which line is perpendicular to the line given below? 4. y=-4/3x+1
How does seeing the painter lady’s mural affect the narrator?
SOMEONE HELP ME AND PLEASE ANSWER THIS QUESTION RIGHT. Kira bought a new car for $16,000. Her car value depreciates 18%Each year. The table below represents the
Why are product recalls costly for a company? (Select all that apply.) Dealing with a recall takes time and money away from other parts of the business, The com
I dont know how to do it sooo
was the second bomb in Japan necessary