keila2022 keila2022
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of an liquid that costs $3.49 and is 64 fl oz

Respuesta :

ShaveTheWhales
ShaveTheWhales ShaveTheWhales
  • 12-12-2016
The answer is $0.05 per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

A well know Statistical Institution claims that the average College tuition for a law degree costs at least thirty five thousand dollars. Analyzing a sample of
How many works can be formed for rearranging the letters of the word PROBLEMS such that P and S the first and last position respectively
Question 6 (1 point) In order for a bill to become federal law, all of the following must occur except... b a majority (greater than 50N) in the House of Repres
If the relationship is proportional, what is the missing value from the table? х 8 9 16 14?
If u answer correctly I will mark brainly "Justices have come from countries around the world and visited here and they've said, 'We can't do important work the
Rip king Von
struggling on getting my brain to understand how this works I HATE MATH
Who did Ptolemy influence and how?
Charles De Gaulle was determined that the executive branch govern without Parliament undermining its authority. Thus, to ensure that its legislative priorities
convert the following decimal to a percentege!!!!!! brainlest too 0.0861= 0.6129= 0.1486= 0.20=