Seudónimo Seudónimo
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

Pleaeee help do the unit prices please and thank u

Pleaeee help do the unit prices please and thank u class=

Respuesta :

lhl17
lhl17 lhl17
  • 12-12-2016
What you would want to do is divide the cash amount by the load amount. 21/90 is roughly .23 so it's 23¢ and so on for the others.
Answer Link

Otras preguntas

7th grade math help me pleaseeee
HELP PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
____ who enjoys jazz music will enjoy this festival, tickets for which can be bought at ____ good music shop
___________________ uses the heat energy from the Earth. This type of alternative energy can be installed basically anywhere in North Carolina. A) wave energy
Which event signaled the start of World War I? Russia invaded Serbia, which angered the people of Germany. Austria-Hungary invaded Serbia, which led Russia to g
Help pls pls pls pls
Please help me again.. haha 7th grade math.. Mr. Jubran goes to a restaurant and has a bill of $32.57. He uses a 10% off coupon on the cost of the meal. The tax
Mr. Stonecrop builds a case against the people of Malaga Island by lying about what happened to Turner. comparing Turner to Lizzie Griffin. citing facts against
how is water a source of beauty and joy? explain​
use the diagram of circle C to complete the problem questions 1)diameter 2)secant line 3)secant segment 4)exterior part of secant segment options (all wit