chiomaokeke
chiomaokeke chiomaokeke
  • 11-07-2021
  • Mathematics
contestada

Bagels cost 35p each how much is 6?

Respuesta :

Bromine67
Bromine67 Bromine67
  • 11-07-2021

Answer:

1 = 35p

6 = 35p×6

= 240p

Therefore, 6 bagels cost 240 p

Answer Link
aleenabestruggling aleenabestruggling
  • 11-07-2021
1 = 35p

6 = 35 x 6 = 210

210p = £2.10
Answer Link

Otras preguntas

Olsen Company uses a standard cost system for its production process. Olsen Company applies overhead based on direct labor hours. The following information is a
An 11.5 mL portion of 0.162 M H3PO4 (aq) is to be titrated with 0.229 M NaOH (aq). What volume (in mL) of NaOH will it take to reach the equivalence point
One angle of a parallelogram is 60°. Find its opposite angle and the adjacent angle.​
`2(1) 3 + 3(1)/3 =?`​
A member signed up for a quarterly membership ( 12 weeks ) for 900 . Due to website issues, the member missed one weekly session . How much would a refund of on
Please help me, the answer is v=24, but I need working out
Suppose $TIP$ and $TOP$ are isosceles triangles. Also suppose that $TI=5,$ $PI=7,$ and $PO=11$. What is the sum of all possible lengths for $TO$?
Express 384kg in tones​
what is the algebraic expression of 3 divided by q please answer grade 6 way
Some portion of fixed assets and the nonseasonal portion of current assets are financed with long-term capital, and all seasonal needs of current assets and the