jelebeck0311
jelebeck0311 jelebeck0311
  • 10-08-2021
  • Mathematics
contestada

If a muffin costs 7¢, how much will 3 muffins cost?​

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 10-08-2021

Answer:

21 cents

Step-by-step explanation:

Take the cost per muffin and multiply by the number of muffins

7 cents * 3 muffins

21 cents

Answer Link

Otras preguntas

Not sure about number 22 and 24
2 stores sell gaming systems for $226.80, $200. How much does the first store have to discount for you to buy there
Given a voltage of 1200 volts and a current of 7 amps, what is the resistance? (# only to thousandth's place)
A 22 kg dog needs medication at 30 mg/kg once a day. The medication is available as a 60 mg/mL oral suspension. For a 5-day course, how many milliliters will b
Circle P is tangent to the x-axis and the y-axis. If the coordinates of the center are (r, r), find the equation of the line containing the points of tangency.
All of the following factors probably helped account for the increase in the European population between 1000 and 1300 except a milder climate. improving ag
3 places to avoid in Cuba .Its for a project thx :)
Help me guys (10 points)
Please help me and give me the steps thank you very much.
Why is it important for more young people to get involved in agriculture? Why should they be excited to join the industry?