kpeterson2339 kpeterson2339
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

Ingrid has $21 to buy oil paints for her painting class. Each tube of paint
costs $2. How many tubes can she buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

ofatah648 ofatah648
  • 10-09-2021

answer: she can buy 10 tube of paints

Answer Link

Otras preguntas

what famous colonial slogan used to protest english taxes
What is the difference between jet streams and global wind belts? SCIENCE!!!
Help on geometry similar triangles #13
Revivalist preachers are best described as
Predict the number of cars that turn right out of 100 vehicles that enter the intersection explain your reasoning?
There are 48 soccer teams in the springtown association. This is three less than three times the number of teams in the Lyon Association. How would you put this
what is the difference between and antibody and an anti microbial
think about a petal plucked from its flower. is the petal alive according to the characteristics of life? why or why not?
Why did the United States expand its role in Latin America in the early 1900s
How did most colonists earn a living?