muhammadrainy7 muhammadrainy7
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

Four gallons of gas cost 12.80 what was the price of gas per gallon

Respuesta :

brittneyaw03
brittneyaw03 brittneyaw03
  • 10-09-2021

Answer:

$3.20

Step-by-step explanation:

12.80 divided by 4 is 3.20

Answer Link

Otras preguntas

In what different ways can 45 be written as the product of two positive integers?
What is the difference between ap and honors?
Explain how glaciers can change the landscape and physical characteristics of continents.
Classical civilizations greatly influenced the ones that followed. True or False.
True or false: state department travel warnings should be consulted prior to taking trips across the us-mexican border. (antiterrorism scenario training,
Deferred by Langston Hughes (excerpt) Maybe now I can have that white enamel stove I dreamed about when we first fell in love eighteen years ago. But you know,
A(n) _________________________ is a character that word displays on the screen but is not visible on a printed document.
A particular type of rock formation is known to have a porosity of 22%. How much fluid could be present in 50 L of this rock?
What happens to the size of the static frictional force as you start to pull on the force scale?
For f(x), evaluate the following: a. f(0) b. f(6)